درباره فاران

تاریخچه ی فاران

شرکت صنایع الکترونیک فاران در سال 1368 با هدف فعالیت در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی و کامپیوتری تأسیس گردید. نام فاران برگرفته از نام عبری کوه جبل النور است که حضرت محمد(ص) در آنجا به رسالت مبعوث شدند. ( برگرفته از متن دعای سمات). 

عمده تمرکز شرکت صنایع الکترونیک فاران تولید و توزیع انواع یو پی‏ اس و باتری و تجهیزات دیگری از جمله استابلایزر و اینورتر می باشد که در راستای انتقال دانش فنی و تکنولوژی به داخل کشور و تولید تجهیزاتی با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر، نسبت به عقد قراردادهای تولید مشترک با چندین کمپانی معتبر اروپایی و آسیایی اقدام نموده است. این شرکت با افتتاح خط توسعه تولید باتری در سال 1388 با حضور معاونت وزارت صنایع و معادن، و گسترش کارخانه به فضای کلی بالغ بر 8900 متر مربع در استان کرمانشاه، و دفتر مرکزی با فضای کلی بالغ بر 2000 متر مربع در استان تهران شهرک فناوری پردیس با بهره گیری بیش از 100 نفر پرسنل متخصص و فنی در حال فعالیت می باشد و همچنین محصولات خود را از طریق بیش از  50 نمایندگی در سراسر ایران ارائه می نماید.

درباره فاران/ شرکت صنایع الکترونیک فاران/ درباره فاران بیشتر بدانید
ساختمان فاران در پارک فناوری پردیس/ شرکت صنایع الکترونیک فاران

شایان ذکر است که این شرکت از سال 1383فعالیت خود را در زمینه بهره گیری از انرژی خورشیدی در مراحل طراحی، تهیه، نصب و راه اندازی و بهره برداری آغاز  نموده است. شرکت فاران با برخورداری از  تجهیزات و دستگاههای اروپایی و ژاپنی با کیفیت مناسب تولید و راندمان بالا توانسته است به یکی از مطرح ترین شرکتهای فعال در این زمینه تبدیل گردد. و تاکنون بالغ بر 15 شهر و 50 پروژه – سولار را با موفقیت اجرا کرده است. امروز فاران با 29 سال  تجربه کاری پرارزش، گامهای بسیار موثری را در پیشبرد و ارتقا کمی و کیفی سطح محصولات و ارائه خدمات، با هدف ایجاد بالاترین سطح رضایت مشتریان برداشته است.

در راستای دستیابی به اهداف تدوین شده، شعار سازمانی فاران ” …sustain it “ یا “تداوم ببخش…” به معنای اینکه تمام محصولات و خدمات شرکت باعث تداوم بخشیدن به طول عمر و زمان استفاده از دستگاهای برقی و الکترونیکی تان می شود تا شما مشتریان عزیز فاران با آرامش،امنیت و لذت بیشتری از کار با دنیای الکترونیک بهره بگیرید، پس شما مشتری عزیز بخواهید که تداوم ببخشید …

تداوم ببخش به : انرژی، برق، زمان استفاده، طول عمر، پس انداز، بازدهی کار، محافظت ، آرامش، امنیت، لذت، کار با دنیای برق و الکترونیک FARAN Always On : Sustain it … Sustain your: Energy. Power. Electronics, Protection, Solace, Joy, life time & Use time Saving your money, Safety, Work Efficiency

تداوم ببخش …

هویت سازمانی

 • سازمان صنایع الکترونیک فاران به منظور ایفای نقش موثر در توسعه پایدار از طریق تداوم بخشیدن به جریان الکتریکی کشور ایجاد شده است. ما با تحقیقات و مدیریت استراتژیک در حوزه خدمات سازمان ، برآنیم تا رضایت ذینفعان خود را تامین نماییم.
 • ما بر این باوریم که فاران سازمانی با تکیه بر سه عامل فن آوری نوین،نیروی انسانی کارآمد و نظم تحقیق و توسعه اثربخش ، دستیابی به چشم انداز خود را تحقق و تداوم خواهد بخشید.
 • با تبدیل شدن به قطب الکترونیک کشور،مرکزی پیشرو در زمینه تداوم بخشیدن به خلق دانش و به کارگیری آن در راستای خدمت رسانی از جهت اطمینان کاربری تجهیزاتمان توصیه هر مشاور فنی برای مشتریان باشیم.
 • حفظ ارزش،شخصیت و جایگاه مشتریان شرکت به عنوان سرمایه های واقعی 
 • استقبال از نظام پیشنهادات و صدای مشتریان به عنوان عامل رشد و ارتقاء شرکت
 • رازداری و التزام به عدم افشای اسناد و مدارک محرمانه و اسرار و اطلاعات مشتریان 
 • توانمندسازی،انگیزش و توجه به سرمایه انسانی به عنوان مهم ترین مزیت رقابتی
 • پایبندی به اخلاق حرفه ای و منشور اخلاقی سازمان و ارزش های والای انسانی در محیط کار
 • استفاده از نیروهای متخصص و کار آزموده برای ایجاد تجربه ویژه مشتریان
 • ارتقای کیفیت زندگی و اطمینان از تجهیزات و دانش متخصصین
 • دانش محوری،رشد نوآوری و توسعه تفکر خلاق در سازمان به عنوان عوامل مهم موفقیت شرکت
 • تلاش پیوسته در راستای رضایت مشتریان به عنوان اولین و ضروری ترین امر

شرح اجزای ماموریت فاران

سازمان صنایع الکترونیک فاران در راستای تداوم بخشیدن به توسعه پایدار و تامین انرژی برق بی وقفه در کشور ایجاد شده است.

ما با ارائه خدمات

1- تامین انواع یو پی اس، استابیلایزر، باطریهای صنعتی، تجهیزات نیروگاههای فتوولتاییک، تجهیزات روشنایی

2- خدمات نگهداری و تعمیرات

3- مشاوره فنی و تحقیق و توسعه

4- آموزش

  همواره بر آنیم تا رضایت مشتریان را تامین کنیم.

ما همواره منافع ذی نفعان خود از جمله : بیمارستان ها و مراکز درمانی، بانک ها، مراکز دیتا سنتر، مراکز حمل و نقل شهرداری، مراکز اداری و خانگی، مراکز صنعتی مهم و حساس (از جمله نفت ، گاز ، پتروشیمی)  و کلیه مشتریان و کارکنان را تامین می نماییم و در جهت رضایت تجربه مشتریان داخل و خارج کوشش می کنیم.

ما در داخل کشور به عمده فعالیت خود مشغول بوده و همچنین در حال توسعه فعالیت خود در خاورمیانه هستیم.

ما همواره به دنبال بهبود ارائه خدمات، توسعه سازمانی و ارتقا و رشد بوده ایم، در هر دوره زمانی بنابر شرایط داخلی و خارجی بتوانیم با انجام تحقیقات بنیادی، کاربردی و توسعه ای شهروندان سازمان تصمیمات استراتژیکی را در این راستا اتخاذ کنیم که به حداکثر رضایت ذی نفعان برسیم.

ما سازمانی هستیم ، پویا و یادگیرنده، با شهروندان سازمانی متخصص، نظام تحقیق و توسعه دارای دانش فنی موثر، هویت برند شناخته شده با 30 سال سابقه معتبر که می توانیم بیشترین نقش را در دستیابی کشور به توسعه پایدار ایفا نماییم.

ما  از فناوریهای به روز برندهای برتر دنیا (با رویکرد به انقلاب صنعتی چهارم، تحول دیجیتال) و بومی سازی آنها از طریق انتقال تکنولوژی به ایران و استفاده از برترین روشهای علم مدیریت در دنیا جهت فرآیندهای انجام کار استفاده می نماییم.

تولید کننده انواع : 

 (1) یو پی اس های لاین اینتراکتیو – آنلاین- آنلاین فرکانس پایین – آنلاین سه فاز،  (2) باتری های سیلد لید اسید 12 ولتی جنرال و فرانت ترمینال و باتری های 2 ولتی، (3) استابیلایزر ، (4) محافظ و چندراهی برق، (5) انواع اینورتر، (6) شارژر، (7) انواع پنل خورشیدی، (8) توربین بادی، (9) استرکچر و ترکر سیستم خورشیدی و تمامی تجهیزات سیستم خورشیدی، (10) روشنایی ال.ای.دی .

خدمات شرکت : ارائه خدمات و سرویس مناسب و سریع برای مشتریان با بیش از 50 نمایندگی در سراسر کشور ،

خدمات گارانتی طلایی فاران:  18 ماه گارانتی محصولات  5 سال خدمات  پس از فروش،پشتوانه تکنیکی و تأمین قطعات یدکی،برگزاری دوره های آموزشی،ارائه فرم نظر‏خواهی از مشتریان جهت بررسی عملکرد نیروهای فاران جهت ارتقا کیفیت پشتیبانی محصولات تولیدی،ارائه سرویس‏های دوره‏ای. حجم تولید 120،000 دستگاه

محصولات شرکت صنایع الکترونیک فاران (استابیلایزر، باتری یوپی اس، چارغ پنل، پنل خورشیدی، مانیتورینگ باتری)

تولید کننده و تامین کننده انواع یوپی اس های سینوسی On-Line و Line-Interactive از توان VA500 الی KVA 800 با آخرین تکنولوژی روز دنیا
>  تنها نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش یو پی اس های AEG آلمان در ایران
>  نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش یو پی اس های Siel ایتالیا در ایران
>  نمایندگی انحصاری باتری های سیلد اسید از شرکت  B.B ژاپن در ایران
>  نمایندگی انحصاری باتری های سیلد اسید از شرکت Faam ایتالیا در ایران
>  تولید کننده باتری سیلد اسید در آمپراژ مختلف با نام فاران
>  فروش باتریهای کره ای در ایران با یک سال گارانتی
>  اینورتر با توانهای مختلف از 100 وات تا 8000 وات جهت مصارف مراکز مخابراتی و تلفن سیار ، سه فاز و تکفاز از شرکت سوئیسی Studer
>  اینورتر با توانهای مختلف از 200 وات تا 3000 وات جهت مصارف مراکز مخابراتی و تلفن سیار ، تکفاز از شرکت تایوانی Cotek
>  شارژرهایSwitching Mode Rectifier مخابراتی از شرکت آلمانی Steca در توانهای ولتاژ کار مختلف 48-24-12 ولت و 5 آمپر الی 50 آمپر
>  شارژرهایSwitching Mode Rectifier مخابراتی Faran در توانهای ولتاژ کار مختلف 48-24-12 ولت و 5 آمپر الی 50 آمپر
>  فعالیت در زمینه تجهیزات خورشیدی از مرحله طراحی، تهیه، نصب و راه اندازی، آموزش تا بهره برداری
>  نمایندگی رسمی شرکت SMA  آلمان در خصوص ارائه کلیه محصولات (اینورتر، شارژر و …) 
>  نمایندگی رسمی شرکت Steca آلمان در خصوص ارائه کلیه محصولات (شارژر، اینورتر، سیستم های ثبت کننده جریان و…) 
>  نمایندگی رسمی از سه شرکت مطرح  Hanwha solar one  و JA Solar و Lorentz آلمان  در زمینه پنل های خورشیدی و تجهیزات خورشیدی
>  نمایندگی رسمی شرکت Studer سویس در خصوص ارائه کلیه محصولات (اینورتر، شارژر و …)
>  تجهیزات جانبی تجهیزات خورشیدی شامل اینورتر ، شارژ کنترلر و …. 
>  فعالیت در زمینه روشنایی LED و تامین کننده LED Panel های کره ای (با تایید دانشگاه تهران) ، روشنایی معابر
جهت اطلاع از شرکای خارجی شرکت فاران کلیک کنید …

واحد برتر(همگرای برتر صنعت و دانشگاه) در پارک فناوری پردیس(بزرگترین پارک فناوری کشور)، گواهی عضویت رسمی انجمن تولیدکنندگان یو پی اس،گواهی عضویت انجمن تخصصی مرکز تحقیق وتوسعه،عضویت در اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی،مشاوران و پیمانکاران مخابرات ایران،گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار و آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون،گواهینامه ثبت نام مودئیان مالیاتی،واحد نمونه صنعتی استان کرمانشاه در سال 88 – 89 و 90،کارفرمای نمونه استان کرمانشاه، عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران، عضو سندیکا صنعت برق ایران،سندیکای صنعت مخابرات، عضو انجمن مهندیسن برق و الکترونیک،عضو انجمن صنفی تولید کننده گان تجهیزات پزشکی-دندانپزشکی و آزمایشگاهی،شرکت دانش بنیان و عضو واحد فناور پارک فناوری پردیس(معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)،عضو شرکتهای دانش بنیان، تندیس برترین های رهبران صنعت تجارت و توسعه ملی،تندیس بین المللی نامدارن صنعت و تجارت ایران،تندیس برترین های صنعت ساختمان،تندیس برترین های انرژی و تکنولوژی،تندیس منتخبین صنعت و معدن،لوح عضویت در انجمن مدیریت پروژه های ایران،لوح تولید کننده برتر شرکت گاز،لوح تقدیر بزرگان انرژی،اجلاس رضایتمندی مشتری،گواهی عضویت اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی و صنایع انرژی در ایران،لوح تقدیر حضور در نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق و مصر و لبنان،تندیس برترین های انفورماتیک ایران،تندیس ویژه حفاظت از محیط زیست،گواهینامه بین المللی,OHSAS 18001:2007,ISO 14001:2015,ISO 9001:2015 تولید و خدمات پس از فروش یو پی اس، باتری، مانیتورینگ باتری، اینورتر، شارژر و سولار پنل و روشنایی ال.ای.دی، گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی، دارای پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنایع، دارای مجوز رسمی از شواری عالی انفورماتیک کشور (معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری) تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه تهران ، حضور در بیش از 50 نمایشگاه بین المللی، تائیدیه فنی AEG آلمان به شرکت فاران در پروژه ها، دارای تاییدیه کیفیت محصول از شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، شرکت مخابرات زیر ساخت، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، شرکت مخابرات استان تهران، شرکت مپنا گروپ، هووآوی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت پارس، شرکت نفت و گاز کرمانشاه، سازمان بازرسی قم، پژوهش توسعه ناجی، شرکت صبا، سدید نیرو، بانکها و موسسات مالی، دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیمارستانها و مراکز بهداشتی، سازمانها و نهادهای دولتی، عضو وندورلیست گروه مپنا و شرکت های خصوصی دیگر ..

LOHE

دفتر مرکزی صنایع الکترونیک فاران در محل پارک علم و فناوری پردیس با 2000 مترمربع زیربنا در چهار طبقه افتتاح شد که شامل واحدهای هیئت مدیره ، مدیریت عامل، منابع انسانی، ارتباطات و توسعه تجارت، برند و تبلیغات، فناوری اطلاعات، مالی و حسابداری، سالن همایش و آموزش و خصوصا توسعه ی واحد های آموزش و پشتیبانی فنی (خدمات مشتریان)، تعمیرگاه ها، واحد تحقیق و توسعه، واحد انبار می باشد و همچنین توسعه دفتر فروش و واحدها یی دیگر. ساختمان واقع در پردیس با هدف بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از سیستم‌های ذیل بنا شده است :

1.سیستم مدیریت ساختمان BMS) Building Management System)، این سیستم‌ها ضمن کنترل بخش‌های مختلف ساختمان و ایجاد شرایط محیطی مناسب با ارائه سرویس‌های هم‌زمان, سبب بهینه سازی مصرف انرژی, سطح کارایی و بهره وری سیستم‌ها و امکانات موجود در ساختمان می شود. کنترل و دسترسی به سیستم با استفاده از نرم افزارهای مربوطه از هر نقطه در داخل ساختمان و خارج از آن (از طریق اینترنت) مقدور می باشد.

2.تجهیزات روشنایی فوق کم مصرف LED panel و LED Lamp استفاده شده است، که منجر به 75% صرفه جویی انرژی نسبت به لامپ کم مصرف CFL شده است. هم چنین طول عمر این تجهیزات بالای 50 هزار ساعت می باشد.

3.به منظور تولید برق بدون مصرف سوخت و حمایت از انرژی سبز و سازگاری با محیط زیست, صنایع الکترونیک فاران 30کیلووات نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه برق سراسری به همراه تجهیزات مانیتورینگ جهت اجرا در دست اقدام دارد که 15 کیلو وات آن به بهره برداری رسیده است . 4.همچنین به دلیل قطعی مکرر برق ، از پو پی اس سه فاز 80 کیلو وات فاران به عنوان منبع تغذیه و محافظت از کل سیستم برقی ساختمان استفاده شده است.